konferencje szkoleniowe dla architektów, projektantów i inżynierów budownictwa
KONFERENCJE 2025
FASADY I ELEWACJE
NOWOCZESNE ELEWACJE I FASADY W BUDOWNICTWIE ZRÓWNOWAŻONYM
Eksperci:
prof. Robert Wójcik, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
dr inż. Paweł Sulik, Zakład Badań Ogniowych ITB
dr inż. Ołeksij Kopyłow, ITB
pokaż więcej o prowadzącym
dr hab. inż. Robert Wójcik - profesor Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego na Wydziale Geoinżynierii, posiadający wieloletnie doświadczenie w dziedzinie zabezpieczania obiektów budowlanych. Rzeczoznawca Budowlany oraz Mykologiczny. Kierownik Katedry Budownic-twa Ogólnego i Fizyki Budowli.
Uzyskał nagrodę Ministra Budownictwa za współautorstwo monografii Budownictwo Ogólne T.2. Fizyka budowli, pod red. Prof. Piotra Klemma. Nagrodzony przez Ministra Infrastruktury nagrodą za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury i budow-nictwa, za opracowanie i wdrożenie metody parafinowej iniekcji termohermetycznej służącej do odtwarzania poziomych izolacji przeciwwodnych w istniejących budynkach. Au-tor monografii „Docieplanie budynków od wewnątrz”. Wykonał ponad 1000 ekspertyz i pro-jektów z zakresu ochrony cieplno-wilgotnościowej budynków. Wykonał również ponad 50 projektów fundamentów pod maszyny precyzyjne w trudnych warunkach wodno-gruntowych.
dr inż. Paweł Sulik - absolwent Wydziału Inżynierii Budowlanej i Sanitarnej Politechniki Lubelskiej w specjalności Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie. W 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk technicznych w zakresie budownictwa w Politechnice Lubelskiej, gdzie przez kilkanaście lat był zatrudniony, jako nauczyciel akademicki.
Od 2003 r. pracownik naukowy ITB, obecnie w Zakładzie Badań Ogniowych. Dodatkowo kontynuuje pracę dydaktyczną w Akademii Pożarniczej. Współpracował przy opracowaniu ponad stu opinii i ekspertyz technicznych, współtwórca projektów z zakresu konstrukcji budowlanych, prac badawczych, itp.
Jest autorem lub współautorem ponad 80 publikacji w czasopismach technicznych oraz kilkunastu referatów na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Jest członkiem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa oraz dwóch Komitetów Technicznych PKN: nr 102 ds. Podstaw Projektowania Konstrukcji Budowlanych oraz nr 232 ds. Zasad Sporządzania Dokumentacji Projektowej w Budownictwie.
Przedmiotem zainteresowań zawodowych autora są prace badawcze dotyczące bezpieczeństwa pożarowego, w tym w zakresie reakcji na ogień, odporności ogniowej, rozprzestrzeniania się ognia, dymu i ciepła, wentylacji pożarowej oraz teorii konstrukcji, a także ekspertyzy z zakresu oceny stanu technicznego obiektów budowlanych oraz orzeczenia z zakresu oceny wyrobów i elementów budowlanych.
dr inż. Ołeksij Kopyłow - absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Lwowskiej (2002) oraz studiów doktoranckich na Politechnice Warszawskiej. W 2006 r. uzyskał stopień doktora nauk technicznych w zakresie budownictwa. Obecnie jest zastępcą kierownika Zakładu Inżynierii Elementów Budowlanych ITB oraz członkiem Rady Naukowej Instytutu.
Autor pięciu Warunków Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. Członek Międzynarodowej Rady Redakcyjnej czasopisma naukowo-technicznego RZECZOZNAWCA / ENGINEERING EXPERT, recenzent w miesięczniku Materiały Budowlane. Autor ponad stu ekspertyz, opinii i orzeczeń technicznych, opracowanych na zlecenie sądów, organów ścigania oraz podmiotów gospodarczych. Wielokrotnie powoływany funkcję biegłego w sprawach związanych z oceną jakości robót budowlanych. Wykładowca akademicki. Adiunkt w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Promotor około 50 prac inżynierskich.
Główną dziedziną zainteresowań naukowych dr. Kopyłowa są zagadnienia związane z oceną jakości robót budowlanych (elewacyjnych i wykończeniowych) oraz wyrobów budowlanych.
Forma realizacji:
konferencja szkoleniowa stacjonarna
Miejsca i terminy konferencji:
Gdańsk - 24 września 2025 r.
Zagadnienia programowe
1. Zróżnicowane wymagania techniczne izolacyjności w projektowaniu elewacji i fasad w kontekście nowelizacji Wymagań Technicznych uwzględniające oczekiwania klimatyczne i środowiskowe – wybrane aspekty bezpieczeństwa pożarowego, dr inż. Paweł Sulik, ZBO ITB
2. Zasady doboru rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych fasad wentylowanych przez projektanta przy współpracy z architektem i inwestorem, firmą wykonawczą - istotne elementy montażu, dr inż. Ołeksij Kopyłow, Akademia Techniczno-Artystyczna
3. Stosowanie systemu ETICS w obiektach istniejących – skutki techniczne i estetyczne w oparciu dokonane ekspertyzy – Prof. Robert Wójcik, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
WARUNKI UCZESTNICTWA W KONFERENCJI:
Konferencje dofinansowane przez Partnerów konferencji - Sponsorów.
Udział bezpłatny w ramach limitowanej puli miejsc sponsorowanych. Po ich wyczerpaniu udział odpłatny - 100,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Udział odpłatny dla przedstawicieli producentów materiałów i systemów budowlanych, firm deweloperskich, spółek akcyjnych, dużych przedsiębiorstw, przedsiębiorców z zakresu dostawy technologii budowlanych oraz generalnych wykonawców - 200,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Obecnie są dostępne miejsca bezpłatne sponsorowane
SYSTEMY ŚCIAN KONSTRUKCYJNYCH MUROWANYCH
Ekspert prowadzący:
Prof. dr hab. inż. Łukasz Drobiec, Politechnika Śląska
Dr inż. arch. Tomasz Rybarczyk
pokaż więcej o prowadzących
prof. dr hab. inż. Łukasz Drobiec - absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach, specjalności Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie. W roku 2004 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską, za którą w następnym roku uzyskał wyróżnienie Ministra Infrastruktury. W 2014 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego z wyróżnieniem. W 2020 r. uzyskał tytuł profesora. Od roku 2004 jest zatrudniony w Katedrze Konstrukcji Budowlanych Politechniki Śląskiej. Od 2017 r. pełni funkcję kierownika Katedry Konstrukcji Budowlanych.
Jego prace naukowe obejmują laboratoryjne badania doświadczalne dużych modeli elementów murowych i żelbetowych, często w skali naturalnej, poddanych złożonemu stanowi obciążenia oraz zaawansowane analizy numeryczne konstrukcji murowych. Badane elementy ścian składały się z elementów drobnowymiarowych różnego typu, łączonych odmiennymi spoinami - zbrojonymi lub bez zbrojenia. Badania konstrukcji żelbetowych obejmowały analizy belek z otworami i belek podciętych oraz strefy podporowej ustrojów płytowo-słupowych.
Autor i współautor ponad 350 publikacji, w tym 19 monografii i książek. Jest między innymi współautorem obszernej monografii pt. „Konstrukcje murowe według Eurokodu 6 i norm związanych”, tom 1-3, wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN w latach 2013-2017 oraz książki „Diagnostyka konstrukcji żelbetowych” tom 1, wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN w 2010 r.
W ramach działalności inżynierskiej brał udział w sporządzaniu ponad 1300 ekspertyz, blisko 400 opinii i ponad 600 projektów. Prowadził też badania konstrukcji na blisko 200 obiektach i opracował 5 wytycznych wykonywania robót budowlanych.
Członek i sekretarz Sekcji Konstrukcji Betonowych KILiW PAN, członek Komisji Inżynierii Budowlanej Oddziału PAN w Katowicach, członek Komitetu Nauki PZITB, gliwickiego oddziału PZITB, International Masonry Society IMS, European Autoclaved Aerated Concrete Association EAACA, Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków. Działa w KT 233 i jest przewodniczącym KT 252 Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Członek Senatu politechniki Śląskiej w kadencji 2016-2020.
Brał udział przy organizacji pierwszej i drugiej Konferencji Doktorantów Wydziałów Budownictwa, a w 2005 r. był przewodniczącym tej konferencji. Współorganizował konferencję na temat nowej normy żelbetowej w 1999 r., seminarium z okazji jubileuszu 70. lecia profesora Włodzimierza Starosolskiego w 2003 r., 70. lecia profesora Adama Zybury w 2017 r. oraz uroczystości związane z nadaniem tytułu Doktora Honoris Causa profesorowi Bohdanowi Lewickiemu (2009 r.). Uczestniczył w organizacji 12 konferencji Warsztat Pracy Projektanta, a w 2011, 2014 r. i 2019 r. był współodpowiedzialny za merytoryczną stronę konferencji. Przewodniczący WPPK w 2018 r.
Wyróżniony 11 indywidualnymi lub zespołowymi nagrodami JM. Rektora Politechniki Śląskiej za działalność organizacyjną lub osiągnięcia w dziedzinie naukowej i dydaktycznej oraz dwoma indywidualnymi nagrodami Rektora Wyższej Szkoły Technicznej. Odznaczony srebrną i złotą odznaką PZITB. W grudniu 2017 uzyskał Indywidualna Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków. Uzyskał wyróżnienie za monografię „Konstrukcje murowe według Eurokodu 6 i norm związanych. Tom 3” przyznane przez Federację Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT. Uzyskał dwie nagrody za publikacje w miesięczniku „Inżynieria i budownictwo”. W 2015 r. otrzymał nagrodę Komitetu Organizacyjnego WPPK 2015 dla najbardziej płodnego autora. W 2021 r. uzyskała Nagrodę Ministra za znaczące osiągniecia w zakresie działalności wdrożeniowej.
Posiada pełne uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. W 2012 roku uzyskał tytuł rzeczoznawcy budowlanego i został wpisany do centralnego rejestru rzeczoznawców budowlanych.
dr inż. arch. Tomasz Rybarczyk - Product manager w firmie SOLBET - największego producenta betonu komórkowego w Polsce i chemii budowlanej. Rzeczoznawca budowlany, uprawniony do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, uprawniony do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
Praktyk w projektowaniu i prowadzeniu nadzorów na budowach. Doświadczony w projektowaniu architektonicznym jak i konstrukcyjnym. Na budowie pełniący funkcje zarówno kierownika budowy, jak i inspektora nadzoru inwestorskiego. Autor wielu projektów, opinii, ekspertyz, artykułów technicznych i naukowych. Znawca materiałów budowlanych i technologii. Członek komitetów technicznych PKN. Jego pasją jest architektura i budownictwo.
Absolwent studiów dziennych na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu, studiów stacjonarnych na Wydziale Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie (pierwszego i drugiego stopnia), podyplomowych studiów: „Studium Menedżerskiego” na Kolegium Zarządzania i Finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, "Bezpieczeństwo budowli” na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, oraz „Interdyscyplinarny BIM” na Politechnice Warszawskiej. Obronił pracę doktorską na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach na temat „Nośność i odkształcalność ściskanych murów z betonu komórkowego skrępowanych konstrukcją żelbetową”, której promotorem jest Prof. dr inż. Łukasz Drobiec.
Forma realizacji:
konferencja szkoleniowa stacjonarna
Miejsca i terminy konferencji:
Poznań - 17 września 2025 r.
Tematyka wykładów
Prof. Łukasz Drobiec:
1. Systemy konstrukcyjne ścian.
2. Wpływ projektowania i wykonawstwa na uszkodzenia murowanych ścian.
3. Naprawy murowanych ścian.
Dr inż. arch. Tomasz Rybarczyk:
1. Mury skrępowane - sposobem na podwyższenie nośności oraz ograniczenie odkształcalności murów.
WARUNKI UCZESTNICTWA W KONFERENCJI:
Konferencje dofinansowane przez Partnerów konferencji - Sponsorów.
Udział bezpłatny w ramach limitowanej puli miejsc sponsorowanych. Po ich wyczerpaniu udział odpłatny - ,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Udział odpłatny dla przedstawicieli producentów materiałów i systemów budowlanych, firm deweloperskich, spółek akcyjnych, dużych przedsiębiorstw, przedsiębiorców z zakresu dostawy technologii budowlanych oraz generalnych wykonawców - ,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Wybierz miasto i zapisz się:
Obecnie są dostępne miejsca bezpłatne sponsorowane
PROJEKTOWANIE KONSTRUKCJI ŻELBETOWYCH
ZABEZPIECZENIE PRZED KATASTROFĄ POSTĘPUJĄCĄ
Ekspert prowadzący:
Prof. Włodzimierz Starosolski
Forma realizacji:
konferencja szkoleniowa stacjonarna
Miejsca i terminy konferencji:
Warszawa - 2 października 2025 r.
Na potrzeby szkolenia i konferencji zostały przygotowane materiały zawierające treści wykładów, wygłaszanych podczas wydarzenia w formie książkowej.
Spis treści:
pokaż więcej
1. Wprowadzenie
2. Obciążenia
2.1. Kombinacje obciążeń
2.2. Uderzenia
2.2.1. Samochody
2.2.2. Wózki widłowe
2.2.3. Helikoptery
2.3. Eksplozje wewnętrzne
2.4. Pożary
2.5. Defekty
2.6. Niefrasobliwość
3. Materiał
3.1. Beton
3.2. Stal
4. Niezawodność obiektu budowlanego
5. Ogólne zasady zabezpieczenia budowli przed skutkami obciążeń wyjątkowych
6. Elementy konstrukcyjnych zabezpieczeń budynków przed oddziaływaniami wyjątkowymi w świetle przepisów normowych
6.1. Stężenia poziome w konstrukcjach ramowych
6.1.1. Zgodnie z Eurokodami
6.1.2. Zgodnie z PN02
6.1.3. Inne propozycje
6.2. Stężenia poziome w konstrukcjach ze ścianami nośnymi
6.2.1. Zgodnie z Eurokodami
6.2.2. Propozycje krajowe
6.3. Stężenia pionowe
6.4. Elementy kluczowe
7. Ustroje wtórne prętowe
7.1. Wsporniki
7.2. Elementy jednoprzęsłowe
7.3. Konstrukcje szkieletowe.-Zabezpieczenie z uwzględnieniem pracy giętnej elementów
7.3.1. Zabezpieczenie w zakresie sprężystej pracy giętnej elementów
7.4. Konstrukcje szkieletowe. Zabezpieczenie cięgnowe
7.4.1. Zagadnienia ogólne
7.4.2. Utrata słupa wewnętrznego
7.4.3. Utrata słupa krawędziowego
7.4.4. Utrata słupa narożnego
7.4.5. Zabezpieczenie strefy przypodporowej elementów prętowych
7.4.6. Zabezpieczenie strefy przęsłowej ustrojów płytowo – słupowych
7.4.7. Zabezpieczenie strefy przypodporowej ustrojów płytowo – słupowych
7.5. Konkluzja odnośnie zabezpieczenia konstrukcji szkieletowych
8. Wtórne ustroje ścianowe
8.1. Stropy
8.2. Klatki schodowe
8.3. Wewnętrzny odcinek ściany
8.4. Skrajny odcinek ściany
8.5. Loggie dostawiane
9. Załączniki
9.1. Załącznik 1 Wybrane szczegółowe rozwiązania wieńców
9.1.1. Wieniec krawędziowy
9.1.2. Wieniec wewnętrzny
9.1.3. Kotwienie zbrojenia wieńców
9.1.4. Łączenie słupów
9.1.5. Wieńce na zewnętrznych ścianach nośnych
9.2. Przykłady obliczeń z uwzględnieniem pracy giętnej elementów
Piśmiennictwo
Normy
Materiały
Instrukcje
Podstawa rysunków
Zagadnienia programowe
W obecnej sytuacji geopolitycznej jest to szczególnym wyzwaniem dla projektantów, dającym ludziom szansę na ewakuację w warunkach podwyższonego ryzyka, katastrofy budowlanej, klimatycznej.
Z uwagi na trwające praec nad regulacjami prawnymi dotyczącymi ochrony ludności cywilnej jest to szczególnym wyzwaniem dla konstruktorów i inżynierów, w kontekście działań wojennych na Ukrainie.
1. Zasady zabezpieczenia budowli przed skutkami obciążeń wyjątkowych
- obciążenia, uderzenia, ekspolozje wewnętrzne, pożary, helikoptery, materiał.
2. Elementy konstrukcyjne zabezpieczeń bud. przed oddziaływaniami wyjątkowymi w świetle norm.
3. Stężenia poziome w konstrukcjach ramowych.
4. Ustroje wtórne prętowe.
5. Wtórne ustroje ścianowe.
6. Wybrane szczegółowe rozwiązania wieńców.
- wieniec krawędziowy, wieniec wewnętrzny, kotwienie zbrojenia wieńców, łączenie słupów, wieńce na zewnętrznych ścianach nośnych.
7. Przykłady obliczeń z uwzględnieniem pracy giętnej elementów.
WARUNKI UCZESTNICTWA W KONFERENCJI:
Konferencje dofinansowane przez Partnerów konferencji - Sponsorów.
Udział bezpłatny w ramach limitowanej puli miejsc sponsorowanych. Po ich wyczerpaniu udział odpłatny - 100,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Udział odpłatny dla przedstawicieli producentów materiałów i systemów budowlanych, firm deweloperskich, spółek akcyjnych, dużych przedsiębiorstw, przedsiębiorców z zakresu dostawy technologii budowlanych oraz generalnych wykonawców - 200,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Obecnie są dostępne miejsca bezpłatne sponsorowane
Nowa norma PN-EN 1996-1-1:2023. Część 1 - Mury niezbrojone
Ekspert prowadzący:
dr inż. Marek Sitnicki
Forma realizacji:
konferencja szkoleniowa stacjonarna
Miejsca i terminy konferencji:
Wrocław - 22 października 2025 r.
Przedmowa do Normy Europejskiej
Niniejszy dokument (EN 1996–1–1: 2023 został opracowany przez Komitet Techniczny CEN/TC 250 „Eurokody konstrukcyjne“, którego sekretariat jest prowadzony przez BSL CEN/TC 250 jest odpowiedzialny za wszystkie Eurokody konstrukcyjne i przejął od CEN odpowiedzialność za sprawy związane z projektowaniem konstrukcyjnym i geotechnicznym.
Niniejsza Norma Europejska powinna uzyskać status normy krajowej, przez opublikowanie identycznego tekstu lub uznanie, najpóźniej do września 2027 r., a normy krajowe sprzeczne z daną normą powinny być wycofane najpóźniej do marca 2028 roku.
Zagadnienia
1. Charakterystyki wytrzymałościowe murów
- czym jest mur - definicje,
- elementy murowe i zaprawy,
- charakterystyki wytrzymałościowe muru,
- charakterystyki odkształceniowe muru.
2. Projektowanie konstrukcji murowych
- zasady analizy konstrukcji murowych,
- schematy statyczne, siły wewnętrzne,
- nośność niezbrojonych murów obciążonych głównie pionowo,
- nośność niezbrojonych murów obciążonych pionowo i poziomo w płaszczyźnie ściany,
- nośność niezbrojonych murów obciążonych głównie prostopadle do płaszczyzny ściany,
- nośność niezbrojonych murów obciążonych pionowo i prostopadłego do płaszczyzny ściany,
- stan graniczny użytkowalności niezbrojonych ścian murowanych.
3. Przykłady wymiarowania konstrukcji murowych
Kontynuację szkolenia z Eurokodu 6 będzie stanowić problematyka dotycząca:
- murów zbrojonych,
- murów skrępowanych,
- projektowania konstrukcji murowych z uwagi na trwałość,
- projektowania konstrukcji murowych z uwagi na warunki pożarowe PN-EN 1996-1-2.
WARUNKI UCZESTNICTWA W KONFERENCJI:
Konferencje dofinansowane przez Partnerów konferencji - Sponsorów.
Udział bezpłatny w ramach limitowanej puli miejsc sponsorowanych. Po ich wyczerpaniu udział odpłatny - 100,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Udział odpłatny dla producentów materiałów i systemów budowlanych, spółek akcyjnych, generalnych wykonawców oraz dostawców technologii budowlanych - 200,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Obecnie są dostępne miejsca bezpłatne sponsorowane
KAMIENICE POLSKI
RENOWACJA I REWITALIZACJA KAMIENIC POLSKI
Ekspert prowadzący:
dr hab. inż. Dariusz Bajno, prof. Politechniki Wrocławskiej
pokaż więcej o prowadzących
dr hab. inż. Dariusz Bajno - profesor Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego, Rzeczoznawca budowlany oraz Rzeczoznawca Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie opieki nad zabytkami: konstrukcje budowlane i inżynierskie, technologie wykończenia i zabezpieczeń oraz procesy fizykalne w obiektach zabytkowych.
Członek Komitetu Rzeczoznawstwa Budowlanego i Specyfikacji Zawodowej przy Zarządzie Głównym PZITB, Przewodniczący Rady Opolskiej Okręgowej Opolskiej Izby Inżynierów Budownictwa oraz członek Rady Krajowej PIIB. Autor ponad 100 publikacji krajowych i zagranicznych, 4 monografii (czwarta przed wydaniem), 790 ekspertyz i opinii technicznych oraz 320 projektów.
Forma realizacji:
konferencja szkoleniowa stacjonarna
Miejsca i terminy konferencji:
Warszawa - 5 listopada 2025 r.
Zagadnienia programowe
1. Diagnoza stanu technicznego budynków historycznych (kamienic i innych budynków)
- ocena konstrukcji i wbudowanych materiałów budowlanych
- badania zawilgoceń przegród oraz fundamentów
- analiza historycznych technik budowlanych
2. Przyczyny zawilgoceń i sposoby pozbywania się wilgoci z budynków
3. Termomodernizacja obiektów zabytkowych (kamienic i innych budynków)
- wyzwania związane z ociepleniem obiektów
- współczesne materiały, techniki i technologie termoizolacyjne w odniesieniu do wymagań konserwatorskich
- rola i sprawność wentylacji w budynkach
4. Wzmacnianie obiektów i zapewnienie im bezpieczeństwa konstrukcyjnego oraz użytkowego:
- ocena stanu technicznego: fundamentów, ścian, stropów, balkonów oraz dachów
- naprawa i zabezpieczenia ww. konstrukcji
- monitoring przeprowadzonych czynności
- wykorzystywanie nowoczesnych technologii wzmacniających
5. Studia przypadków – renowacje kamienic i innych budynków
- prezentacja wybranych realizacji
- analiza i podsumowanie stosowanych rozwiązań i technologii
WARUNKI UCZESTNICTWA W KONFERENCJI:
Konferencje dofinansowane przez Partnerów konferencji - Sponsorów.
Udział bezpłatny w ramach limitowanej puli miejsc sponsorowanych. Po ich wyczerpaniu udział odpłatny - 100,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Dla przedstawicieli producentów materiałów i systemów budowlanych, firm deweloperskich, spółek akcyjnych, dużych przedsiębiorstw, przedsiębiorców z zakresu dostawy technologii budowlanych oraz generalnych wykonawców- 200,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Obecnie są dostępne miejsca bezpłatne sponsorowane
PARKINGI I GARAŻE PODZIEMNE
KONSTRUKCJE, TBW, HYDROIZOLACJE, POSADZKI
Ekspert prowadzący:
Prof. Robert Wójcik, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Prof. Piotr Noakowski
pokaż więcej o prowadzących
dr hab. inż. Robert Wójcik - profesor Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego na Wydziale Geoinżynierii, posiadający wieloletnie doświadczenie w dziedzinie zabezpieczania obiektów budowlanych. Rzeczoznawca Budowlany oraz Mykologiczny. Kierownik Katedry Budownic-twa Ogólnego i Fizyki Budowli.
Uzyskał nagrodę Ministra Budownictwa za współautorstwo monografii Budownictwo Ogólne T.2. Fizyka budowli, pod red. Prof. Piotra Klemma. Nagrodzony przez Ministra Infrastruktury nagrodą za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury i budow-nictwa, za opracowanie i wdrożenie metody parafinowej iniekcji termohermetycznej służącej do odtwarzania poziomych izolacji przeciwwodnych w istniejących budynkach. Au-tor monografii „Docieplanie budynków od wewnątrz”. Wykonał ponad 1000 ekspertyz i pro-jektów z zakresu ochrony cieplno-wilgotnościowej budynków. Wykonał również ponad 50 projektów fundamentów pod maszyny precyzyjne w trudnych warunkach wodno-gruntowych.
prof. dr.-Ing. hab. Piotr Noakowski
Profil zawodowy
Studia na Politechnice Warszawskiej, Projektant w firmie Strabag w Kolonii, Praca doktorska i habilitacja na Technische Hochschule München, Kierownik wydziału w firmie Karrena, Visiting Profesor w Boulder i Stanford, Dyrektor Firmy Exponent Düsseldorf, Rzeczoznawca sądowy w Niemczech i w Polsce, Profesor na Śląskim Uniwersytecie Technologicznym w Gliwicach, Profesor na Technische Universität Dortmund, Wykładowca na Politechnice Warszawskiej i Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.
Aktywności zawodowe
Budowle przemysłowe, konstrukcje wieżowe i ognioodporne, Zaawansowane projektowanie, Zabezpieczenie jakości, Ocena stanu technicznego, Naprawy i wzmocnienia, Zapobieganie szkodom, Wyjaśnianie awarii.
Wybór Publikacji (j. niemiecki/ angielski)
Obliczanie strzałki ugięcia, sił wymuszonych i szerokości rysy; Statyka konstrukcji żelbetowych, Konstrukcje wieżowe, wymiarowanie i przykłady obliczeń, Wymiarowanie konstrukcji wieżowych, Wzmacnianie Kominów Przemysłowych, Wymiarowanie Konstrukcji Ognioodpornych.
Forma realizacji:
konferencja szkoleniowa stacjonarna
Miejsca i terminy konferencji:
Wrocław - 18 września 2025 r.
Zagadnienia
1. Projektowanie podziemnych części budynków "Technologia Białej Wanny" - prof. Piotr Noakowski
2. Błędy projektowo-wykonawcze na podstawie własnych ekspertyz parkingów i garaży podziemnych w posadzkach, parking podziemny w Hanowerze, parking podziemny w Berlinie - prof. Piotr Noakowski
3. Błędy wykonawcze na podstawie własnych ekspertyz parkingów i garaży podziemnych, hydroizoalcje - prof. Robert Wójcik, UWM
4. Przegląd metod projektowania stropów obciążonych wybuchowo w kontekście budowli ochronnych - inż. konstruktor Franciszek Wołoch, Stowarzyszenie SIBO.
WARUNKI UCZESTNICTWA W KONFERENCJI:
Konferencje dofinansowane przez Partnerów konferencji - Sponsorów.
Udział bezpłatny w ramach limitowanej puli miejsc sponsorowanych. Po ich wyczerpaniu udział odpłatny - 100,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Udział odpłatny dla przedstawicieli producentów materiałów i systemów budowlanych, firm deweloperskich, spółek akcyjnych, dużych przedsiębiorstw, przedsiębiorców z zakresu dostawy technologii budowlanych oraz generalnych wykonawców - 200,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Zapisz się:
Obecnie są dostępne miejsca bezpłatne sponsorowane
BUDOWNICTWO WYSOKIE I WYSOKOŚCIOWE
Ekspert prowadzący:
zespół ekspertów
Forma realizacji:
konferencja szkoleniowa stacjonarna
Miejsca i terminy konferencji:
Warszawa - 20 listopada 2025 r.
Zagadnienia programowe
- w przygotowaniu
WARUNKI UCZESTNICTWA W KONFERENCJI:
Konferencje dofinansowane przez Partnerów konferencji - Sponsorów.
Udział bezpłatny w ramach limitowanej puli miejsc sponsorowanych. Po ich wyczerpaniu udział odpłatny - 100,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Udział odpłatny dla przedstawicieli producentów materiałów i systemów budowlanych, firm deweloperskich, spółek akcyjnych, dużych przedsiębiorstw, przedsiębiorców z zakresu dostawy technologii budowlanych oraz generalnych wykonawców - 200,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Obecnie są dostępne miejsca bezpłatne sponsorowane
RENOWACJE KONSTRUKCJI W OBIEKTACH ZABYTKOWYCH CZ. IV
Ekspert prowadzący:
Prof. dr hab. inż. Łukasz Drobiec, Politechnika Śląska
pokaż więcej o prowadzącym
prof. dr hab. inż. Łukasz Drobiec - absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach, specjalności Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie. W roku 2004 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską, za którą w następnym roku uzyskał wyróżnienie Ministra Infrastruktury. W 2014 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego z wyróżnieniem. W 2020 r. uzyskał tytuł profesora. Od roku 2004 jest zatrudniony w Katedrze Konstrukcji Budowlanych Politechniki Śląskiej. Od 2017 r. pełni funkcję kierownika Katedry Konstrukcji Budowlanych.
Jego prace naukowe obejmują laboratoryjne badania doświadczalne dużych modeli elementów murowych i żelbetowych, często w skali naturalnej, poddanych złożonemu stanowi obciążenia oraz zaawansowane analizy numeryczne konstrukcji murowych. Badane elementy ścian składały się z elementów drobnowymiarowych różnego typu, łączonych odmiennymi spoinami - zbrojonymi lub bez zbrojenia. Badania konstrukcji żelbetowych obejmowały analizy belek z otworami i belek podciętych oraz strefy podporowej ustrojów płytowo-słupowych.
Autor i współautor ponad 350 publikacji, w tym 19 monografii i książek. Jest między innymi współautorem obszernej monografii pt. „Konstrukcje murowe według Eurokodu 6 i norm związanych”, tom 1-3, wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN w latach 2013-2017 oraz książki „Diagnostyka konstrukcji żelbetowych” tom 1, wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN w 2010 r.
W ramach działalności inżynierskiej brał udział w sporządzaniu ponad 1300 ekspertyz, blisko 400 opinii i ponad 600 projektów. Prowadził też badania konstrukcji na blisko 200 obiektach i opracował 5 wytycznych wykonywania robót budowlanych.
Członek i sekretarz Sekcji Konstrukcji Betonowych KILiW PAN, członek Komisji Inżynierii Budowlanej Oddziału PAN w Katowicach, członek Komitetu Nauki PZITB, gliwickiego oddziału PZITB, International Masonry Society IMS, European Autoclaved Aerated Concrete Association EAACA, Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków. Działa w KT 233 i jest przewodniczącym KT 252 Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Członek Senatu politechniki Śląskiej w kadencji 2016-2020.
Brał udział przy organizacji pierwszej i drugiej Konferencji Doktorantów Wydziałów Budownictwa, a w 2005 r. był przewodniczącym tej konferencji. Współorganizował konferencję na temat nowej normy żelbetowej w 1999 r., seminarium z okazji jubileuszu 70. lecia profesora Włodzimierza Starosolskiego w 2003 r., 70. lecia profesora Adama Zybury w 2017 r. oraz uroczystości związane z nadaniem tytułu Doktora Honoris Causa profesorowi Bohdanowi Lewickiemu (2009 r.). Uczestniczył w organizacji 12 konferencji Warsztat Pracy Projektanta, a w 2011, 2014 r. i 2019 r. był współodpowiedzialny za merytoryczną stronę konferencji. Przewodniczący WPPK w 2018 r.
Wyróżniony 11 indywidualnymi lub zespołowymi nagrodami JM. Rektora Politechniki Śląskiej za działalność organizacyjną lub osiągnięcia w dziedzinie naukowej i dydaktycznej oraz dwoma indywidualnymi nagrodami Rektora Wyższej Szkoły Technicznej. Odznaczony srebrną i złotą odznaką PZITB. W grudniu 2017 uzyskał Indywidualna Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków. Uzyskał wyróżnienie za monografię „Konstrukcje murowe według Eurokodu 6 i norm związanych. Tom 3” przyznane przez Federację Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT. Uzyskał dwie nagrody za publikacje w miesięczniku „Inżynieria i budownictwo”. W 2015 r. otrzymał nagrodę Komitetu Organizacyjnego WPPK 2015 dla najbardziej płodnego autora. W 2021 r. uzyskała Nagrodę Ministra za znaczące osiągniecia w zakresie działalności wdrożeniowej.
Posiada pełne uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. W 2012 roku uzyskał tytuł rzeczoznawcy budowlanego i został wpisany do centralnego rejestru rzeczoznawców budowlanych.
Forma realizacji:
konferencja szkoleniowa stacjonarna
Miejsca i terminy konferencji:
Warszawa - 3 grudnia 2025 r.
Zagadnienia programowe
1. Materiały w zabytkach (drewno, glina, elementy murowe, zaprawy, metale)
2. Diagnostyka konstrukcji zabytkowych
3. Trwała ruina kontra odbudowa
WARUNKI UCZESTNICTWA W KONFERENCJI:
Konferencje dofinansowane przez Partnerów konferencji - Sponsorów.
Udział bezpłatny w ramach limitowanej puli miejsc sponsorowanych. Po ich wyczerpaniu udział odpłatny - 100,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Udział odpłatny dla przedstawicieli producentów materiałów i systemów budowlanych, firm deweloperskich, spółek akcyjnych, dużych przedsiębiorstw, przedsiębiorców z zakresu dostawy technologii budowlanych oraz generalnych wykonawców - 200,00 zł netto + 23% VAT od osoby.
Obecnie są dostępne miejsca bezpłatne sponsorowane
Kontakt do Organizatora:
Grażyna Grzymkowska-Gałka, ARCHMEDIA
tel. 600 358 840, e-mail: info@ archmedia.pl